TÜTÜN EKSPERLERİ DERNEĞİ

CBÜ TEYO 41. Dönem Tütün Teknolojisi Mühendisleri Aramızda

Tütün Eksperliği  Yüksekokulunda Mezuniyet Sevinci

Tütün Eksperliği Yüksekokulu  2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 12 Haziran 2019 tarihinde Akhisar Yerleşkesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Tütün Eksperliği Yüksekokulundan 28, Akhisar Meslek Yüksekokulundan 150 öğrencinin mezun olduğu törene Manisa Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Albay Mehmet Şahin, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Birol Kovancılar, Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, Akhisar Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Osman Yörük, Akhisar Ticaret Odası Başkanı Mehmet Ulusoy, Tütün Eksperliği Yüksekokulu Mezunlar Derneği Başkanı Servet Yaprak, öğretim elemanları, mezunların aileleri ve öğrenciler katıldı.

Tütün Eksperliği Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Altay Uğur Gül , “Bilim ve teknoloji alanında karşımıza çıkan gelişmeler, önümüzdeki dönemde önemli keşif ve buluşlara tanıklık edeceğimizi göstermektedir. Sizleri kutluyor; gelecek yaşamınızda başarılı, mutlu ve sağlıklı dönemler geçirmenizi diliyorum. Sizlerin bugünlere gelmenizde büyük özveri ve çaba gösteren ailelerinize ve öğretim elemanı arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Atatürk’ün ‘En hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalâlettir’ sözlerini iyi anlamanızı; gerçek ve sevginin, yalan ve nefrete her zaman üstün geleceğini de bilmenizi diliyorum. Yolunuz açık olsun” diye konuştu.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Birol Kovancılar yaptığı konuşmada kurum olarak hayata değer katan, özgüven sahibi, geleceği inşa edecek nesiller yetiştirmeyi kendilerine misyon edindiklerini ifade ederek, “Mezun olan öğrencilerimizin saygıdeğer aileleri ve yakınları, bugün burada öğrencilerimizi mezun etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrenim gördükleri süre boyunca hepsine sadece ulusal düzeyde değil, uluslararası düzeyde rekabet edecekleri mesleki beceriler kazandırmaya çalıştık. Sizlerin özenle yetiştirip bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızı geleceğe büyük bir gönül rahatlığıyla gönderiyoruz.

Çok değerli mezunlar, zaman daima olduğu gibi hızla akıp gitti. Yoğun bir eğitim maratonunun nihayet son günlerini yaşıyorsunuz. Buraya geldiğiniz günlerde olduğunuzdan daha donanımlı, daha olgunsunuz. Hayatınızın bir aşaması tamamlandı.  Yeni bir yola çıkıyorsunuz, bu yolda sırt çantanızın içinde geleceğinize ilişkin büyük hayalleriniz, büyük fikirleriniz hep yanınızda olsun. Onları gerçekleştirmek için çalışın, çabalayın. Kendinize güvenin. Geleceğin her zaman daha iyi olabileceğine inanın. Seyahat etmekten, öğrenmekten, bilgilerinizi, yüreğinizi ve yeteneklerinizi insanlarla paylaşmaktan asla çekinmeyin. Atanızı, vatanınızı ve milletinizi daima sevin. Yolunuz istediğiniz yere çıksın, rüzgâr daima arkanızdan essin” dedi.

Tören, Tütün Eksperliği Yüksekokulu birincisi Şener Ertürk, ikinci Sinem Öztürk, üçüncü Ramazan Güzel ile Akhisar Meslek Yüksekokulu birincisi Mehmet Güçyener, ikinci Safiye Can ve üçüncü Abdül Baki Orak’a başarı belgeleri ve ödüllerinin verilmesinin ardından, diğer mezunların mezuniyet belgelerinin takdim edilmesi ve mezuniyetin simgesi olan kep atma ile sona erdi.